Reklam
Reklam

Trakya Üniversitesinde Sahne Çocukların

Geleceğim Sensin Korosu ve Çocuk Akademisi ile çocukların hayallerini gerçeği dönüştüren Trakya Üniversitesi, sanat kapılarını yine çocuklara açtı

Editör: Haber Merkezi
22 Mayıs 2019 - 14:31
Geleceğim Sensin Korosu ve Çocuk Akademisi ile çocukların hayallerini gerçeği dönüştüren Trakya Üniversitesi, sanat kapılarını yine çocuklara açtı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun desteği, Genel Sekreter Yardımcısı Uzm. Ahmet Sezgin ve Özel Beykent Okulları Müzik Öğretmeni Tayfun Zafer’in fikir öncülüğü, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer koordinatörlüğü ve Dr. Öğr. Üyesi Çisem Önver Zafer, Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci, Arş. Gör. Gizem Alkan, Arş. Gör. Ümit Çavuş, Arş. Gör. Bahar Hoşcan ve Adnan Sever’in yoğun emekleriyle hayat geçen Uluslararası 1. Balkan Çocuk Müzik Festivali, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi.

Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezinde düzenlenen Çocuk Müzik Festivali’ne Ülkemizin yanı sıra Yunanistan ve Bulgaristan’dan 180 öğrenci farklı enstrüman ve performanslarla damga vurdu.

Festival açılışında bir konuşma gerçekleştiren Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer, gelenekselleştirilmesi hedeflenen festivalin çocukların hayallerini gerçekleştirmek için bir adım olacağına inandığını söyleyerek katılımcılara ve velilere teşekkür etti.

Meriç İlköğretim Okulu Ritim Grubu Korosu, Pınarhisar Atatürk Ortaokulu Çocuk Korosu ve Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğrenci Senfoni Orkestrası’nın da performans sergilediği ve birbirinden renkli anlara sahne olan Uluslararası 1. Balkan Çocuk Müzik Festivali’nde minikler piyano, bateri, keman gibi birçok farklı enstrümanda yeteneklerini sergilediler.

Festival, katılımcılara sertifikalarının verilmesi ve Rektör Prof. Erhan Tabakoğlu’nun proje ekibine hediye takdimiyle son buldu.

Her yaş kategorisinden birçok çocuğun ilk defa sahneye çıkma heyecanı yaşadığı Uluslararası 1. Balkan Çocuk Müzik Festivali’ne Edirne Başsavcısı Fatih Karabacak, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile çok sayıda sanatsever ve veli katıldı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 1317 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum