Reklam
Reklam

Trakya Üniversitesinden Cumhuriyetin 97. Yılına Özel 97 Eserlik Sergi

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen ve küratörlüğünü Dekan Prof

Editör: Haber Merkezi
24 Ekim 2020 - 07:04
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen ve küratörlüğünü Dekan Prof. Melihat Tüzün’ün üstlendiği “Cumhuriyetin 97 Yılı 97 Eser-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uluslararası Sanal Karma Sergisi” 29 Ekim 2020’de Trakya Üniversitesinin sosyal medya hesaplarından yayımlanacak.
Sergide, Balkanlar başta olmak üzere uluslararası alanda üretim yapan akademisyen-sanatçıların aynı platformda buluşmaları sağlanacak. Sergi, dünyada hala etkisini sürdüren COVID-19 salgını sebebiyle online olarak gerçekleştirilecektir.  Online serginin ardından her akademisyen-sanatçıya Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından onaylanmış bir katılım belgesi gönderilecektir.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği ülkenin en önemli bayramlarından biri olduğunu ifade eden Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün “Bu özel bayramımız için uluslararası bir sergi düzenlemeye karar verdik. Bu sergiyi gelenekselleştirmeyi planlıyoruz. Sergimizin uluslararası bir etkinlik olarak planlanmış olmasının başlıca amaçlarından biri, başta Balkanlar olmak üzere tüm ülkelerle sanatsal ve kültürel iş birliğine katkıda bulunmaktır. Bir diğer neden ise; Ulu Önderimizin ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünün toplumların her konuda yaptıkları barışçıl iş birlikleri ve birbirilerine karşı olan saygıları sayesinde gerçekleşebileceği gerçeğidir.” dedi. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 137 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum