Reklam
Reklam

Üniversiteler açılırsa…

Şu satırları yazdığım dün itibariyle belirsizlik sürüyor ancak bazı çevrelerce açılacağı yönünde paylaşımlar, yorumlar devam ediyordu sosyal medya da ve bazı haber kanallarında

21 Ekim 2020 - 00:02
Şu satırları yazdığım dün itibariyle belirsizlik sürüyor ancak bazı çevrelerce açılacağı yönünde paylaşımlar, yorumlar devam ediyordu sosyal medya da ve bazı haber kanallarında.

Açılmasını isteyenler, istemeyenler…

Dışarıda öğrenci okutmayanlar bunun ne demek olduğunu, zorluklarını bilemez hiç kuşkusuz.

Oğlum, önce meslek yüksek okulu sonra lisans ve yüksek lisans olmak üzere 8 yıl boyunca Üniversite eğitimlerini yanımızda tamamladığı için zorluk çekmedik doğal olarak.

Ama kardeşi yani kızım, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Edirne dışında Tekirdağ’da tamamladığı için, dışarıda öğrenci okutmanın ne demek olduğunu çok çok iyi tecrübe ettik aile olarak.

Maddi imkanlarımız oldukça kısıtlıydı çünkü.

Şükürler olsun kızım da bizi çok zor durumda bırakmadı.

Birçok arkadaşı özgürlük bahanesiyle kiraladıkları evlerde kalırlarken o, her türlü mağduriyet ve sıkı denetimlere rağmen lisans-yüksek lisans 6 yıl boyunca devlet yurdunda kaldı, çoğunlukla da yurtta yedi içti.

Yine de bazı zorlukları bizzat yaşamış birisi olarak, bunca belirsizlikten sonra okullar aniden açılırsa bilhassa da maddi imkanları kısıtlı olan aileler ve çocukları ne eder ne yaparlar bunları düşündüm ve bir şeyler yazmak istedim bu konuda.

Zaten Üniversiteye yeni başlayacak olanlar her an her şey olabileceğinin farkındalar ki şu an okullarında yüz yüze eğitim olmamasına rağmen geliyorlar bu aralar.

Epey öğrenci var Edirne’de.

Öyle tahmin ediyorum ki onlarda hazırlıksız yakalanmamak adına yurtlara ya da kiralayacakları evlere taşınma telaşındalar şu an.

Öğrenci hareketliliği de bundan dolayı sanıyorum.

Allah hepsinin yardımcısı olsun.

Bütün öğrencilere zihin açıklığı versin inşallah.

Ailelerine de güç kuvvet elbette!
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 38 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum