Reklam
Reklam

Uzunköprü Muradiye Camii Onarılacak

Uzunköprü Muradiye Camii Onarılacak
Editör: Haber Merkezi
03 Eylül 2021 - 20:01
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü’nün kalbi konumunda olan, 1443 yılında Tarihi Köprü ile birlikte Sultan II. Murat tarafından yaptırılan ata mirası Muradiye Camii’nin onarım ihalesinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ata mirası Uzunköprü Muradiye Camii’ni ziyaret ederek eksikleri not almış, Ankara’da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’a iletmişti. Başkan İba talebe kayıtsız kalınmadığını Camii’nin restorasyonunun 2021 yılında başlayacağının müjdesini vermişti.
Restorasyon çalışmalarının başlayacağı müjdesinin ardından Başkan İba, önümüzdeki günlerde Muradiye Camii’nin onarım ihalesinin gerçekleşeceğini duyurdu.
Uzun bir süredir yenilenmeyi bekleyen Muradiye Camii yapılacak restorasyonun ardından eski ihtişamına kavuşacak. Yeniden ibadet için gün sayan Muradiye Camii’nde, restorasyon ile birlikte tarihi ve kültürel değerler tekrardan gün yüzüne çıkarılacak.
“Camimiz eski ihtişamına kavuşacak”
Uzunköprü’nün kalbi konumunda yer alan ve 1443 yılında Sultan II. Murat tarafından yaptırılan Tarihi Muradiye Camii’ni ziyaret ederek, eksiklerinin notunu almış olduklarını dile getiren İba, “Gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaretin ardından camimizin restorasyonunun takipçisi olacağımızın sözünü vermiştik.  Ankara’da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alpaslan ile Vakıflar Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy’u ziyaret ederek Muradiye Camii’nin onarımı hakkında taleplerimizi iletmiş ve Tarihi Uzunköprü Muradiye Camii'mizin restorasyon çalışmalarına 2021 yılında başlanacağının müjdesini vermiştik.“ şeklinde konuştu.

Önümüzdeki günlerde caminin onarım ihalesi yapılacağını söyleyen İba, “Camimiz eski ihtişamına kavuşacaktır.” Dedi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum