Reklam
Reklam

Vali Aziz Yıldırım, Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimlerde Bulundu

Vali Aziz Yıldırım, Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimlerde Bulundu
Editör: Haber Merkezi
19 Nisan 2021 - 15:10 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 15:41
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, ülke genelinde vaka oranlarının yükselişe geçmesi dolayısıyla şehirler arasında seyahat kısıtlamasına gidilmesiyle nedeniyle Süleymanpaşa Otogar’da, Tekirdağ-İstanbul Yolu Uygulama Noktası’nda ve Çorlu Seymen Kavşağı Uygulama Noktası’nda denetimlerde bulundu.
Vali Yıldırım, denetimleri sırasında polis ve jandarma ekipleri eşliğinde araçları denetleyerek araçlarda bulunan sürücü ve yolcuların seyahat belgelerini kontrol etti. Belgesi olan vatandaşlara geçiş izni verilirken, belgesi olmayanlar ise İstanbul yönüne geri çevrildi.
Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yıldırım;   "Arkadaşlar pandemi süresi boyunca bu denetimlerimiz devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen hafta açıkladığı pandemi tedbirlerinden tabi bildiğiniz gibi biraz daha ağırlaştırıldı bu tedbirler. Tabi vaka sayıları biraz daha yükseldi. Bu sebeple özellikle şehir giriş ve çıkışları kontrol ettiriyoruz. Burada da İstanbul ile bir giriş çıkışımız söz konusu tam İstanbul sınırındayız. Biz Tekirdağ'da taraf girişleri kontrol ediyoruz. İstanbul ekiplerimizde İstanbul'a girişleri kontrol ediyorlar. Çok fazla bir aykırılık görmüyoruz. Bizzat bende araç içerisindeki sürücüleri ve diğer yolcuların evraklarını kendim kontrol ettim. Arkadaşlara sorduk. Bir iki tane aracı geri göndermişler onun dışında aykırılığa onlarda rastlamamışlar. Demek ki vatandaşlarımız ortaya atıla bu kısıtlamalara uyuyorlar. Bu tabi ki sadece görevlilerin çalışmasıyla indirilebilecek sayılar değil. Vatandaşlarımızda kurallara uyarsa şehrimizde ülkemizde hatta dünyada vaka sayılarının düşeceğine inanıyorum" dedi.
Vali Yıldırım il olarak çok kırmızı durumda olduklarını da ifade ederek, "Yani çok kırmızı 100 bin kişiye düşen vaka sayısı 200'ün üzerinde anlamına gelir. Bizde çok kırmızı durumdayız. Onun için vaka sayılarına bakmadan arkadaşlarımızın tamamı kendi tedbirlerini almalılar. Öncellikle kendi sağlıkları için bunu yapmalılar. Yani vakalar yükselmiş tedbir alayım diye değil, her zaman tedbirli olunmalı. Aslına bakarsanız 3 tane tedbir. Maske, mesafe ve hijyen. Yani bunlara riayet ettiğimiz takdirde ben vaka sayılarının düşeceğine inanıyorum. Hastanelerimizde herhangi bir sıkıntı yok. Bunu özellikle ve açıklıkla söyleyebilirim. Gerek yoğun bakım yataklarında, gerekse normal yataklarımızda herhangi bir sıkıntımız yok. Ama bu herhangi bir şey yokmuş tedbirleri bırakalım anlamına gelmez. Tedbirleri her halükarda almalıyız. Önemli olan hastaneye düşmemektir. Önemli olan bu virüsü kapmamaktır. Tabi ki bu virüs yaşamaya devam ederse, yayılmaya devam edecek anlamına da geliyor" diye konuştu.
Vali Yıldırım'a denetimleri sırasında Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Osman Kılıç polis ve jandarma ekipleri eşlik etti. ///Haber Merkezi
 

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 2121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum