Reklam
Reklam

Yasemin Adar, Türkiye Tokyo Olimpiyatlarında

Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz ve Trakya Üniversitesi öğrencisi Yasemin Adar, Türkiye’yi Tokyo Olimpiyatları’nda temsil etmeye hak kazandı…

Yasemin Adar, Türkiye Tokyo Olimpiyatlarında
12 Mayıs 2021 - 13:35
Bulgaristan Sofya’da düzenlenen Tokyo Olimpiyatları Dünya Eleme Turnuvası’nda, Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı öğrencisi Yasemin Adar; baştan sona üstün götürdüğü müsabakalarda Ekvatorlu, Kübalı ve Avusturyalı rakiplerini yenerek finale yükseldi ve Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandı.
Güreşte ülkemizi başarı ile temsil eden kadın sporcularımızın başında gelen Yasemin Adar, ilk turda Ekvatorlu rakibi Genesis Reasco Valdes’i 18-7 sayı tuşuyla, çeyrek finalde Kübalı Milayims Marin Potrille’i tuşla, yarı finalde ise dünya üçüncüsü ve Avrupa ikincisi Avusturyalı Martina Kuenz’i de 10-1 yenerek adını finale yazdırdı. Yasemin Adar, bu başarısı ile Türkiye’ye güreşte dokuzuncu Olimpiyat kotasını kazandırdı.
Yasemin Adar’ın ülkemize ve Trakya Üniversitesine pek çok defa mutluluk ve gurur yaşattığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, eksik olan olimpiyat madalyasını da tamamlayacağına olan inancını dile getirdi. Prof. Dr. Tabakoğlu, ayrıca tüm milli sporcular ile teknik ekipte kondisyoner olarak görev alan Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsa Sağıroğlu ve milli takım antrenörü Trakya Üniversitesi öğrencisi Efraim Kahraman’ı da tebrik etti.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 364 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum