Reklam
Reklam

YİNE AK PARTİ…

Birkaç gün siyaset yazısı yazacağımı söylemiştim

14 Mart 2018 - 00:26
Birkaç gün siyaset yazısı yazacağımı söylemiştim.

Ak Parti ile başladık ve bu günde onunla devam edelim.

Ak Partinin yıllardır hayalinde ve gönlünde olan Edirne Belediye Başkanlığı için daha şimdiden bazı çalışmalar başlatmış ve tespitler yapmış olmasını doğal karşılıyorum.

Kurulduğu 2001 tarihinden sonra geçen tüm Yerel seçimlerde Edirne de başarısız oldu çünkü.

Çok arzulanan ve istenen bir şeyin elde edilemeyişinin elbette sebepleri olmalı.

Dünkü yazımda bazılarından azda olsa bahsetmeye ve Teşkilatların bunda önemli olduğunu vurgulamaya çalıştım.

Şu anda bazı çevrelerce dillendirilen 16 İlde Teşkilat değişikliğine gidilecek söylemlerinde Edirne olmadığı takdirde İlyas Akmeşe ve ekibi 2019 seçimlerinin uygulayıcısı olacak.

Yerel seçimlere bir yıl, Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de bir buçuk yıl gibi bir süre kalmasına rağmen şu anda önemli bir çalışmanın bulunmayışı, elde edilmesi çok arzulanan Belediye Başkanlığı için eksiklik bana göre.

Bu kadar istenilen bir başarının gelebilmesi için bir yıl önceden konuşulan parti ve adaylar olmak gerekir.

İktidar Partisi olarak Yerelde insanların eleştirdiği ve eksiklik olarak gördüğü konularda vatandaş ile daha şimdiden sohbetler ve toplantılar yapmak gerekir.

İl Başkanı hemen her gün bir başka kitle örgütlerine veya derneklere giderek parti olarak neleri yaptıklarını veya yapacaklarını anlatmak zorundadır.

Kendisi ile ilgili ulaşılamayan ve kibirli Başkan söylemlerini ortadan kaldıracak girişimleri bu günden tezi yok hayata geçirip insanlar ile diyalogunu sıklaştırmak zorundadır.

İl Genel Meclisinde ve Belediye Meclisinde bulunan temsilcilerini Partisinin geleceğini de düşünerek Edirne’ye hizmet etme konusunda yönlendirecek ve siyasi sorumluklarını hatırlatmalıdır.

Bu gün yakalandığı ifade edilen havanın kısa sürede dağılmasını önlemek ve yok olmamasını sağlamak İl Başkanı ve Parti teşkilatlarının çalışmalarına ve özverisine bağlıdır.

Kısacası Edirneli vatandaşa; “Edirne’nin İktidar Partisinden bir Belediye Başkanına ihtiyacı var” dedirtemediğiniz sürece üç seçimde olmadığı gibi dördüncüsünde de gerçekleşemeyecektir.

Bunu söyletebilmek için de İktidar Partisi olarak yerelde de bazı somut göstergelerin var olması gerekir.

Örneğin Söğütlük Orman parkını tören düzenleyerek; “biz devlet olarak burasını ıslah edip vatandaşın park olarak istifadesine sunamıyoruz” diyerek Belediye’ye teslim etmek yerine, Özel İdare yani Devlet marifeti ile düzenleyip Edirnelilerin hizmetine sunulmuş olsaydı, yerelde yapacağınız güzelliklerden birini göstermiş olurdu.

Çok mu zordu?

Hatta yolun karşında bulunan ve o yeri de Park şeklinde düzenleme olanağınız varken hala üç beş dönüm gündöndü ve lavanta ekmek için beklemek ne kadar kazançtır onu da hesaplamak gerekir.

Belediyeye verilmesine karşı çıkıyorum anlamında söylemiyorum bunu.

Atıl durumda olan bu yer şu anda Belediyenin düzenlemesi ve işletmesi sayesinde halka kapalı ve açık alanları ile en güzel hizmeti vermeye çalışıyor.

Siyaseten yapılan yanlışlardan biri olduğu için çok umutlu bir hale gelen Belediye Başkanlığını kazanmanın bu tür davranışlar ile zor olacağını vurgulamak istedim.

Ak Parti basın ile ilişkilerini bu düzeyde tuttuğu sürece bir eksi de buradan alır.

Şu anda Edirne basınında görev yapan bilhassa Muhabir konumunda olan ve haberi kovalayan çok değerli kardeşlerimiz var.

Onlar sizden çok şey istemiyorlar zaten.

Güler yüz tatlı dil ve bir çay.

Patronları da bayramda seyranda bir İlan koyarak üç beş kuruşluk desteğinizi görmek ister doğal olarak. Hepsi bu. Deve katır değil herhalde. Çok şey mi istiyorlar?

DEVAM EDECEK….

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum